Art & Kulturë

Spageti pikant me hudhra, vaj dhe spec djegës!

Përbërësit
1 pako spageti (Bareti)
1 spec i kuq (djegës)
3 hudhër
vaj ulliri
100 gr djathë parmixhano

Përgatitja

1. Prisni imët specin e kuq dhe hudhrat. Ndërkohë vendosni për të zierë Spaghettit nga Bareti.
2. Në një tigan me vaj ulliri skuqni specat dhe hudhrat. Më pas shtoni edhe Spaghettit.
3. Trazojini mirë dhe sipër i shtoni djathë parmixhano. Shërbejeni të ngrohta dhe shijojeni!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).