Art & Kulturë

Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë

Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky smoothie i lirë dhe i shijshëm është i shkëlqyeshëm për ju.

Dy molla të prera në feta, gjysmë filxhani jogurt, 2/3 filxhan limon të shtrydhur dhe një lugë të vogël liri të bluar përzieni me mikser dore.

Kur përbërësit të bashkohen smoothien e pini si zëvendësim darke.

Kjo pije përmban vitamina të shumta dhe materiale ushqyese, të cilat do t’ju mbajnë të ngopur, por për eliminim sa më të shpejtë të kilogramëve kombinoni smoothien me aktivitet fizik.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).