Art & Kulturë

Shumë vapë! Ja si të hiqni njollat e djersës nga dysheku

Një dyshek luan një rol të rëndësishëm në jetën tonë, duke na mbajtur ne (por dhe ëndrrat tona) të shëndetshme. Por njerëzit zakonisht nuk dinë ta pastrojnë atë siç duhet.

Çfarë do t’ju duhet:

Detergjent rrobash pluhur
Ujë të ngrohtë
Udhëzime:

Përzieni 1/2 lugë gjelle detergjent pluhur me 250 ml ujë të ngrohtë. Shtoni përzierjen në një shishe specifike dhe sprucojeni mbi dyshek.
E lini 10 minuta dhe më pas e fërkoni lehtë me ndihmën e një furçeje.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).