Art & Kulturë

Prezantohet Galaxy Note 9. Gjithçka që duhet të dini

Samsung Note 9 tani është njoftuar zyrtarisht dhe Matt Swider nga TechRadar ka pasur disa përshtypje mbi pajisjen. Këtu janë mendimet e tij mbi celularin e ri.

Data e lëshimit të Samsung Galaxy Note 9 është 24 gusht, e cila është dukshëm më e hershme se vitin e kaluar, që ishte 15 shtator në Britani të Madhe dhe SHBA. Matt thekson se ky hap i lëshimit të mëparshëm mund të jetë për shkak se Samsung dëshiron të mundë njoftimin e ri të iPhone, i cili pritet të ndodhë në fillim të shtatorit.

Çmimi i Note 9 në SHBA do të jetë $ 1,000 (872 euro) për telefonin në nivelin bazë , që është një model që vjen me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë memorje, dhe 1.250 $ (1,090 euro) për modelin e lartë i cili vjen me 8GB RAM dhe 512GB hapësirë memorje.

Tek dizajni, Matt tregon se Note i ri është më i ngushtë dhe më i gjatë se Note 8, me përmasat e tij të ulura në 161.9 x 76.4 x 8.8 mm.

Shqyrtimi i TechRadar vëren se Note 9 është më i këndshëm për tu mbajtur në sajë të dizajnit më pak të rrumbullakosur. Telefoni vjen me një kamerë të pasme 12MP që përdor teknologjinë e dyfishtë të hapjes për për fotot me dritë të ulët dhe një hapje f / 2.4 për fotografinë normale të dritës.

Kamera dytësore e pasme jep gjithashtu një zmadhim optik 2x, për telefoto, ndërsa kamera e përparme është 8MP që përfshin autofokusin.

Përsa i përket veçorive të sistemit të kamerës, Note 9 lejon AR, videon Super Slow Motion në 960 fps për 720p, dhe vetitë e selfie-ve të gjerë.
Note 9 sjell me vete baterinë prej 4,000 mAh.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).