Art & Kulturë

Night Ride in the Dark Forest

Ju munguan Night Ride?
Erdhi koha te rikthehemi perseri pas 1 viti.
C’do bejme te Merkurave ne mbremje?
Skemi zgjedhje me te mire se te marrim bicikletat dhe te dalimne rrethinat e qytetit ku ajri eshte me i paster dhe fresket. Lajmeroni gjith te njohurit dhe takohemi tek sheshi Skenderbej per te pershkuar cdo jave nga nje itenerar te ndryshem me biciklete.
Kete jave shkojme drejt Liqenit Artificial , ne oren 09:00 PM mblidhet i gjith grupi bejme nje diskutim te shkurter ku secili mund te jape mendim dhe sugjeroje dicka per nismen.

Mos harroni te merrni me vete sa me shume ndricues, bokse per muzike dhe ndonje birre ose snack.

Gjithesecili qe behet pjese duhet te respektoje rregullat e qarkullimit dhe te grupit.

Come one, come all! Bring yr bike and your enthusiasm!!!

RIDE DETAILS:
– MEETING POINT – Skanderbeg Square in front of National Museum
– MEETING TIME – 8:30 PM
– STARTING RIDE – 09:00 PM

We are going to RIDE, nice and easy in a big chill group.
There will be a beer/snack/restroom stop near the end of the ride.

We are out to have fun, to celebrate life. We are out to get bikes into the street. Bring your friends, bring your excitement!!!

A MASS OF BIKES, OUT TO HAVE FUN.
EVERY WESTERDAY WE DO THIS.

Mutual respect is the law of the land. Respect each other and respect yourself! Make sure everyone gets home safe. We are out to bring positivity!#ridethenight 🌌🚴

*op op op ku shkon ??? nuk ka mbaruar ,xhiro perfundon tek liqeni ku mbahet festa ”Love Music Park”.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).