Art & Kulturë

New Albania Fred Abrahams e Botimeve Dudaj

Te intrigon ky vezhgimi i thelle nen optiken amerikane. Si i thone fjales, cdo fjale ka me shume se nje kuptim. Pertej kesaj Fred percjell dhe nje pasqyre te te dhenave te jetes shoqerore dhe politike, vezhguar pas perdes me lupe gje qe askush as e ka menduar as ka nder mend ta beje deri me sot. Tek lexoja kete liber me kalonte cdo imazh e jetes ne vend si nje film fatkeqesisht bardh e zi. Por gjithesesi ja vlejti.

Kur kaloje ne Shqiperi e hidhje kemben me tere kuptimin e fjales nga asfalti ne balte.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).