Art & Kulturë

“Ndreqje gabimesh” një poemë për dashurinë, vjen e rrëfyer nga dy aktorë brilantë

Një poemë dashurie që të ngroh shpirtin, “Ndreqje Gabimesh” nga autori Arian Leka, vjen në vigjiljen e festës së Shën Valentinit për të gjithë të dashuruarit, e jo vetëm.

Kjo shfaqje vjen nën interpretimin e dy aktorëve të talentuar shqiptarë, Timo Flloko e Kristian Koroveshi dhe me performancën e balerinës Akreoma Saliu.

Ajo do të ngjitet në skenën e sallës së Koncerteve të Katedrales Ortodokse Tiranë më 13 shkurt, ora 19:00.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).