Art & Kulturë

Ndërron jetë aktori i Teatrit “Aleksandër Moisiu” Josif Koci

Aktori i Teatrit të Durrësit, Josif Koci është ndarë nga jeta këtë të martë. Lajmi i hidhur konfirmohet me një reagim zyrtar në rrjetin social nga vetë Teatri “Aleksandër Moisiu”.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të Teatri Aleksander Moisiu Durres, Josif Koci. Teatri i shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe gjithë të njohurve”-thuhet në njoftim.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).