Art & Kulturë

Muffins me tërshërë për ju që mbani diet

Ju hahet një embëlsirë, por nuk doni të shtoni në peshë. Zgjidhja ideale, muffins me tërshërë.

Përbërësit

4 vezë
150 gr miell
1 gotë qumësht
2 lugë gjelle kakao
100 gr tërshërë (“Quaker”)

Përgatitja

1. Në një enë shtoni vezët, miellin, qumështin dhe trazojini mirë. Shtoni kakaon.

2. Tani shtoni tërshërën “Quaker” dhe e përzieni mirë. Kalojeni masën në format specifike dhe e fusni në furrë për ti pjekur, për 30 minuta në 180 gradë.

3.Dekorojini me luleshtrydhe dhe çokollatë të shkrirë. Shijojini!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).