Makinat Nissan do të munden të lexojnë mendjet e shoferëve me këtë teknologji

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gjatë një eventi të zhvilluar ditën e sotme, kompania Nissan ka publikuar teknologjinë e saj të re B2V, e cila duke monituar aktivitetin e trurit, parashikon reagimet tuaja në drejtimin e automjetit.

Nëpërmjet kësaj risie, kompania ka treguar se tashmë shpejtësia me të cilën makina do të reagojë kundrejt aksdenteve, është rritur me 0.2 deri në 0.5 sekonda.

Kjo teknologji po përdoret nga Nissan për t’i krijuar shoferit më shumë mjete ndihmëse drejtimi dhe për të lehtësuar kalimin nga drejtimi manual në drejtimin automatik të makinës.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.