Art & Kulturë

Komedia “Dy dyzina me trëndafila” në Teatrin Metropol

Trupa e artistëve të Fierit, sjell këtë fundjavë në Teatrin Metropol, komedinë e njohur “Dy dyzina me trëndafila” nga Aldo de Benedetti me regji nga Dafina Llupi.

Interpretojnë: Klajdi Marku, Doriana Caushi, Fatmir Xhelili, Miola Sitaj.
Skenograf: Gëzim Hajdini.
Muzika: Robert Hoxha.

Komedi romantike “Dy duzina me trëndafila “, ka në qendër familjen, ku Alberto një inxhinier i sukseshëm, është I martuar prej disa vitesh me Marinën, por nuk kanë fëmijë. Jeta e tyre në çift është shndërruar në monotoni. Alberto, I cili është në kërkim të aventurave të reja me femra, i dërgon dy dyzina me trëndafila të kyqerremtë një zonje, të cilat gabimisht lulet bien në duart e gruas së tij.

Në datat 22, 23, 24 shtator ora 19:00.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).