Art & Kulturë

Këta janë të nominuarit në ceremoninë e Billboard Music Awards

Ceremonia e ndarjes së çmimeve të Billboard Music Awards do të transmetohet live në kanalin NBC më 20 maj 2018 dhe artistët që janë nominuar në kategoritë e ndryshme janë publikuar zyrtarisht.

Bebe Rexha dhe Dj Khalid ishin personat që publikuan shtatë nominimet në kategoritë e mëdha të kësaj ceremonie, gjatë emisionit “Today”. Ndërsa pjesa tjetër e nominimeve është dhënë përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në faqen e Facebook të Billboard.

Konkurrentë në “Billboard Music Awards” janë edhe Khalid edhe këngëtarja shqiptare, prandaj ata e patën nderin që t’i tregonin nominimet e njëri-tjetrit. “Unë jam një vajzë nga Neë Yorku, nuk mendoja se do të isha e nominuar për një çmim country”, ka thënë Bebe.
mëposhtë janë lista e të nominuarëve në kategoritë përkatëse:

Artisti më i mirë

Drake

Kendrick Lamar

Bruno Mars

Ed Sheeran

Taylor Sëift

Artistja më e mirë femër

Camila Cabello

Cardi B

Halsey

Demi Lovato

Taylor Swift

Artisti më i mirë mashkull

Drake

Kendrick Lamar

Bruno Mars

Post Malone

Ed Sheeran

Kënga më e mirë “Hot 100”

Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”

Kendrick Lamar, “Humble.” Bruno Mars, “That’s What I Like”

Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”

Ed Sheeran, “Shape Of You”

Albumi më i shitur

Kendrick Lamar, DAMN.

P!nk, Beautiful Trauma

Ed Sheeran, ÷ (Divide)

Chris Stapleton, From A Room: Volume 1

Taylor Swift, Reputation

Kënga me mirë country

Kane Brown ft. Lauren Alaina, “What Ifs”

Sam Hunt, “Body Like A Back Road”

Dustin Lynch, “Small Town Boy”

Bebe Rexha & Florida Georgia Line, “Meant To Be”

Brett Young, “In Case You Didn’t Know”

Artisti i ri më i mirë

21 Savage

Camila Cabello

Cardi B

Khalid

Kodak Black

 

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).