Art & Kulturë

Kek i kripur me sallam

Këta mini-kek me sallam dhe djathë parmixhano padyshim do të kthehen në të preferuarit tuaj

Përbërësit

100 gr sallam (turist “Tona”)
250 gr miell i tipit 00
1 pako pluhur pjekës
2 vezë
100 ml qumësht
50 gr djathë parmixhano
60 gr ullinj

Përgatitja

1. Në fillim prisni sallamin në pjesë të vogla. Më pas në një enë shtoni miellin, pluhurin pjekës, vezët, qumështin dhe i trazoni mirë.
2. Tani shtoni parmixhanon, sallamin dhe ullinjtë. E përzieni edhe njëherë mirë masën.
3. Lyeni format e muffins me pak gjalpë. Vendosni me kujdes tek secila masën që përgatitët. Vendosni tek secila pak mozarela dhe përsëri vendosni një shtresë tjetërnga brumi.
4. E fusni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Muffins e kripur janë gati për tu shijuar!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).