Art & Kulturë

Horoskopi për ditën e sotme, 2 maj 2018

Dashi
Do t’i ndani idetë tuaja me të tjerët dhe do të merrni miratime nga ata që i vlerësoni. Dhe mos u shqetësoni, askush nuk do të qahet, nëse lëni mënjanë ndonjë hollësi me pak rëndësi. Miqësi për t’i forcuar apo për t’i rizbuluar: ndoshta pas një kontakti fillestar virtual, një takim real!

 

 

Demi
I keni besuar një personi që e keni njohu së fundmi, dhe tashmë jeni të zhgënjyer nga sjellja e tij jo shumë korrekte. Planetët nuk janë të favorshëm ndaj jush. Mos e ndërlikoni më tej situatën. Mos e prishni ditën dhe pranoni çdo pasojë.

Binjakët
Me pozicionin e favorshëm të Neptunit, të tjerët do ju ndihmojnë në punët e shtëpisë, kështu që do arrini të keni pak kohë të lirë për vete! Jeni gjithmonë të gatshëm të ndihmoni të tjerët dhe asnjeri nuk do refuzojë t’ju japë një ndihmë të vogël, nëse ja kërkoni ju.

Gaforrja
Projektet më të rëndësime fillojnë mbarë, edhe me bashkëveprimin e Mërkurit me Neptunin si edhe mundësisë që keni për t’i shtuar talentet që keni. Nuk keni probleme t’u tregoni të tjerëve se keni të drejtë, ja pse do t’ju ndjekin pa u sforcuar.

Luani
Pozicionimi i Saturnit ju pengon, por ndërkaq ndërhyrje e Neptunit nuk mund të mos ndodhte në një moment më të mirë, për ju. Do të tejkaloni çdo lloj pengese. Nëse një çështje po ndërlikon ekzistencën prej disa kohës, tani me në fund gjithçka zhbllokohet.

Virgjëresha
Disa angazhime të rëndësime nuk ju lënë kohë që t’i realizoni ashtu si dëshironi. Fatkeqësisht, megjithatë, askush nuk duket i gatshëm t’ju ndihmojë. Do t’i kryeni detyrat tuaja edhe të vetëm, dhe në mënyrën më të mirë të mundshme.

Peshorja
Energjia e Jupiterit do t’ju nevojitet së tepërmi në botën e sipërmarrjes. Do t’ju ndihmojë, gjithashtu, të kanalizoni më mirë energjitë tuaja, në mënyrë që të ngriheni. Durimi shpërblehet, por në këtë rast nevojitet mbi të gjitha vullneti, që sidoqoftë nuk ju mungon!

Akrepi
Planetët do t’ju shtyjnë drejt aventurës dhe ndryshimeve të papritura. Por para se të lëni sigurinë dhe pasigurinë, mendohuni dy herë. Disa hapa të ndërmarra mund t’ju çojnë që të bëni disa zgjedhje të rëndësishme, që do të përfundojnë duke ju ndryshuar jetën.

Shigjetari
Për faj të lidhje midis Marsit dhe Venusit, siguritë tuaja do të dalin se janë kështjella prej rëre, mbi të cilat nuk mund të keni më besim. Është më mirë të ecni me ngadalë për të mos u rrëzuar, gjë që nuk mund t’ia lejoni vetes në këto kohë.

Bricjapi
Nëse në të kaluarën nuk ia keni dalë të shfrytëzoni të gjithë potencialin e një situate shumë premtuese. Tashmë bashkëveprimi i planetëve do t’ua japin mundësinë. Mos rrini duarkryq, sepse tani është momenti që të përshpejtoni për të arritur një objektivë të dëshiruar.

Ujori
Sot do të përjetoni një krijimtari të madhe. Jeni të palodhshëm, të aftë për të punuar pa ndaluar. Nganjëherë, megjithatë, nuk e kuptoni që e tejkaloni masën. Një ofertë pune duket shumë premtuese. Çfarë prisni për ta pranuar? Mos humbni kohë!

Peshqit
Shfrytëzoni bashkëveprimin e Diellit me Hënën për të zmadhuar dhuntitë tuaja dhe të përdorni çdo mënyrë për të vënë në vijë punët tuaja. Nganjëherë nuk duhet të lodheni shumë për të rënë në sy, mjafton të zgjidhni me kujdes mundësinë më të mirë.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).