Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 28 Tetor – 3 Nentor 2019

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Fillimi i një jave pozitive për dashurinë, do të ketë momente pasioni intensiv dhe butësi pafund, gjë që do të bëjë që edhe marrëdhëniet e vjetra të lulëzojnë përsëri. Sidoqoftë, gjatë pjesës së dytë të javës, diçka do të ndryshojë dhe marrëdhëniet mund të prishen. Varet nga ju që të përfshiheni për të rikthyer harmoninë. Beqarët përkundrazi do jenë shumë të zënë dhe do u japin pak rëndësi takimeve. Puna: Për tërë javën do të ketë angazhime të mëdha për tu mirëmbajtur dhe disa çështje pune duhet të zgjidhen me një urgjencë. Emërime dhe çmime të reja ju presin, për disa do të ketë ndryshime të roleve. Ata që punojnë në kontakt me publikun do të kenë kënaqësi të madhe dhe gjithashtu mund të përmirësojnë pozicionin e tyre ekonomik.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Ditët e para të javës Hëna do të jetë në kundërshtim dhe negativiteti do të reflektohet në mënyrë të pashmangshme në marrëdhëniet me partnerin dhe familjen. Gjërat do të përmirësohen nga e enjtja e tutje, kur dashuria dhe pasioni do të rimarrin fuqinë dhe asgjë nuk do t’ju ndalojë. Për beqarët këtë javë do të ketë takime shumë interesante. Puna: Këtë javë yjet njoftojnë disa probleme të vogla në punë, por nuk keni pse të frikësoheni ose shqetësoheni. Ju jeni të vendosur për të ndjekur rrugën që keni filluar dhe keni vetëm një qëllim për të arritur, atë që është më e dashur për ju, soliditetin ekonomik.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Nëse jeni duke kërkuar për një dashuri të re këtë javë do të duhet të shmangni qëndrimin në ambiente të mbyllura. Sidoqoftë, edhe nëse dëshira për të dashuruar është e madhe, ju mund të mos jeni të sigurt për veten tuaj. Në fakt, shumë shpesh në marrëdhënie keni tendencën të lodheni shpejt dhe të shkaktoni argumente në çift për sjelljen tuaj. Beqarët do jenë kuriozë për të filluar takimet e reja. Puna: Në vendin e punës do të duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm sepse janë ditë stresuese përpara. Do të jetë mirë të mbështeteni tek dikush që mund t’ju ndihmojë të kryeni projektet tuaja, por të jeni në pritje të pritjeve tuaja. Vendosni besimin tuaj te njerëzit që e meritojnë atë.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Javë joshëse plot me ngjarje të papritura. Nuk ju pëlqen të prisni, me të vërtetë keni tendencën ta humbni durimin shpejt kur jeni në kontakt me njerëz të pasigurt dhe të pavendosur. Nëse keni një lidhje, megjithatë, përpiquni të mos e tërheqni fort litarin, nga ana tjetër dikush mund të lodhet. Për beqarët, pritet një javë e qetë. Puna: Këtë javë, nëse duhet të jepni një përgjigje në punë, gjëja më e mirë është të prisni pak më gjatë për të reflektuar mirë në rrugën që dëshironi të ndiqni. Edhe nëse nuk ju pëlqejnë shumë këshillat, ndonjëherë është mirë t’i dëgjoni, jo gjithmonë veprimi me impuls është i mirë. Pra, jini të kujdesshëm dhe mos u nxitoni.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Në një kontekst sentimental do të jetë një javë mjaft paqësore. Ata që kanë një histori dashurie të gjatë, mund të planifikojnë të bëjnë diçka të bukur me partnerin. Marrëdhëniet më pak të kërkuara janë gjithashtu të favorizuara, në veçanti për beqarët që duan të jetojnë vetëm momente emocionuese, por pa e angazhuar veten emocionalisht. Puna: Në një nivel profesional, mund të vijnë disa lajme të papritura, të cilat nuk i prisnit. Padyshim që do të ketë disa ditë më të lodhshme se të tjerat, por do të duhet të përpiqeni të merreni me gjithçka në mënyrën më të mirë. Isshtë e vetmja zgjidhje për të mos hequr dorë dhe për të vazhduar në rrugën e marrë. Jepini vetes një pushim fundjave.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Marrëdhëniet e porsalindura mund të kenë disa probleme këtë javë. Ata që kanë një lidhje të qëndrueshme mund të forcojnë dashurinë e tyre dhe të bëjnë projekte të reja. Kaq shumë lajme të mira po vijnë për të gjithë ju, madje edhe për ata që kërkojnë një histori të re dashurie. Puna: Në një nivel profesional mund të mos ndjeheni plotësisht të sigurt dhe për këtë arsye do të duhet të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme, të paktën deri në mes të javës. Atëherë diçka do të dalë më mirë dhe era do të fillojë të kthehet, derisa të kulmohet me një lajm të mirë që mund të vijë të shtunën.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Në një nivel sentimental ju jeni në një fazë rikuperimi. Ata që kanë pasur një krizë do të jenë në gjendje të rimarrin kontrollin e një marrëdhënieje që në kohët e fundit nuk duket se ka shkuar mirë. Do të duhet të shmangni t’i jepni gjithmonë llogari partnerit, përpiquni të pohoni arsyet tuaja sidoqoftë. Ata që janë beqarë dhe janë gati të përfshihen në një marrëdhënie të pasigurt do të bënin më mirë ta linin atë. Puna: Disa Peshore së shpejti mund të përballen me një provë profesionale. Pasqyrimet me siguri nuk do të mungojnë në këtë periudhë dhe ju mund të filloni të fitoni nisma. Natyrisht do të jetë mirë të vlerësoni të mirat dhe të këqijat e ideve tuaja, mbase duke kërkuar këshilla nga dikush që i besoni verbërisht.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Do të ketë një lajm të shkëlqyer në këtë kohë në dashuri për shumë të lindur nga shenja. Disa beqarë do arrijnë të gjejnë dashuri dhe të përfshihen në një lidhje serioze. Çiftet do të duhet të gjejnë një ekuilibër, veçanërisht ata historik. Përkundrazi, marrëdhëniet e reja duhet të tregojnë ende intensitetin e tyre. Puna: Në këtë javë do të ketë mundësi punësimi. Vëmendje duhet t’i kushtohet gjithashtu një paqëndrueshmërie të vogël shëndetësore, e cila mund të parandalojë që disa projekte të ndiqen në mënyrë të vazhdueshme. Edhe nëse periudha nuk është aq e begatë sa ajo sentimentale, megjithatë, do të keni mundësi të përfitoni edhe nga rastet e pakta.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Në këtë javë mund të ndodhin ndryshime të rëndësishme në jetën e shumë Shigjetarëve falë pranisë së Jupiterit. Në nivelin familjar, do të vijnë lajme të mira që mund t’ju shtyjnë të përfshiheni. Nëse keni një partner, kujdesuni për marrëdhëniet dhe mos lejoni që të ndikoheni nga të tjerët. Beqarët do takohen me persona me fat. Puna: Në punë nuk do të jeni të kënaqur në mënyrë të drejtë, kjo është arsyeja pse ju mund të vendosni të ndërmerrni hapa për të ndryshuar. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më stresuese për shkak të shumë angazhimeve që duhet të përmbushni. Do të jeni akoma të gatshëm të bëni disa sakrifica për t’i sjellë ato të plota.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Situata sentimentale nuk do të jetë plotësisht e qëndrueshme këtë javë. Nëse keni ndonjë problem në dashuri, mos merrni vendime të nxituara. Përkundrazi, mos u bëni shumë të vështirë për veten tuaj dhe dëgjoni zemrën tuaj në vend që të ndiqni gjithmonë atë që ju tregon arsyeja. Situatë e pasigurt edhe për beqarët që do kenë ndonjë zhgënjim. Puna: Në një ambient profesional mund të jetë një kohë mjaft e ashpër sepse do të ndiheni nën presion. Në fakt, ju mund të gjeni veten duke pasur nevojë të tregoni se sa vleni. Sidoqoftë, përpiquni të jeni të durueshëm, kjo periudhë nuk do të zgjasë shumë.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Jupiteri në favorin tuaj këtë javë do t’ju ndihmojë të sqaroni shqetësimet tuaja. Një marrëdhënie e lindur rishtas mund të evoluojë në një histori dashurie shumë të rëndësishme. Do të jetë një surprizë e vërtetë edhe për ata që kishin hidhëruar ca thashetheme për ju. Beqarët do njohin njerëz shumë intrigues me të cilët do të ndajnë momente të mira. Puna: Këtë javë do të ketë disa lajme të mira në fushën profesionale, veçanërisht nëse keni filluar projekte në muajt e kaluar. Do të jenë rezultatet e gjithçkaje në të cilën keni punuar shumë dhe do keni surpriza vërtet të këndshme.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

ashuria: Në një kontekst sentimental karakteri juaj tepër emocional mund të ju shkaktojë probleme. Qëndroni dhe tregohuni të fortë në mënyrë që të mos i nënshtroheni zhgënjimit. Dikush mund të zbulojë gjëra të papritura për një të dashur. Përkundrazi, dyert e dashurisë mund të hapen për beqarët. Puna: Në një kontekst profesional është koha e duhur për të aplikuar. Mundohuni të qëndroni të qetë, por nëse jo gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi, mbani mend që duhet të përqendroheni në cilësitë për të luajtur lojërat dhe t’i fitoni ato. Kështu që zbulojini dhe futuni në lojë!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).