Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 21 – 27 Tetor 2019

 

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë dhe do të përpiqeni të silleni mirë. Do të ketë më pak grindje dhe më shumë reflektim, dhe kjo do t’ju lejojë të përjetoni lehtëisht ditët. Edhe beqarët do jenë më të shkujdesur dhe do ta lënë veten të shkojnë drejt emocioneve. Fundjava kushtuar ambienteve të jashtme dhe sportit, por edhe blerjeve dhe argëtimit. Puna: Edhe nëse mund të ketë disa befasi në punë, nuk do të jetë serioze. Por kini kujdes nga disa probleme të vogla me kolegët, përpiquni të jeni diplomatik dhe të mos ndërprisni marrëdhëniet me disa prej tyre vetëm për krenari.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Do të ketë tensione gjatë javës, veçanërisht mes të hënës dhe të mërkurës. Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë do të kenë mundësinë të zyrtarizojnë historinë e tyre të dashurisë. Disa do të drejtohen për të marrë një vendim shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tyre, dhe që beqarët të zgjedhin do të jetë t vështirë. Në fundjavë mund të ketë disa surpriza të këndshme. Puna: Disa pengesa të vogla në pjesën e përparme të punës do të përkeqësohen nga prirja juaj për t’ju shpërqendruar me mendime që shkojnë në rrugën tjetër. Do të duhet të jeni më të përqëndruar dhe të vendosur në mënyrë që të shihni rezultatet e punës tuaj deri në fund të javës. Kaq shumë kënaqësi vijnë për ata që merren me sektorin e komunikimit.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Në këtë javë do të lindë dashuria e re për të lindurit e shenjës, dhe beqarët gjithashtu do të jenë në gjendje të gjejnë shpirtin binjak. Yjet do të sjellin fat për ata që do të jenë të gatshëm të përfshihen dhe të sfidojnë fatin. Nëse jeni të dashuruar do të keni mundësi të jetoni marrëdhëniet me një intensitet të caktuar. Fundjava mund të jetë shumë e ngarkuar dhe do të ketë mbrëmje me miqtë ose partnerin. Puna: Fillimi i javës do të jetë plot punë por nga ana tjetër do të ketë ditë pushimesh dhe relaksi drejt fundit. Ata që duan të sjellin ndryshime në jetën e tyre, mund ta bëjnë këtë lehtësisht falë shumë mundësive që do të ndodhin.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Joshëse dhe pasionante, këtë javë do të keni shkëndija me partnerin tuaj, por edhe në frontet e tjera do të ketë përfitime. Kush ka pasur probleme në çift, dhe ka arritur t’i tejkalojë ato, më në fund mund të jetë më paqësor. Edhe beqarët do të jenë në gjendje të hedhin dritë në zemrat e tyre dhe të zbulojnë se për kë janë me të vërtetë të interesuar. Puna: Një javë pozitive edhe për punën, marrëdhëniet me kolegët dhe me ata që ju zemëruan kohët e fundit po përmirësohen qartë. Në fushën ekonomike do të keni disa pyetje për të sqaruar, por do të keni mundësinë ta krahasoni veten me njerëz të rinj, të cilët mund t’ju japin këshilla të shkëlqyera.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Në sferën sentimentale mund të ketë ndonjë kontrast në fillim të javës. Ka nga ata që nuk kanë kapërcyer ende një zhgënjim, por prapë kanë dashur të fillojnë një lidhje të re. Ju nuk do të humbisni lëkundjet e humorit dhe partneri do t’i vërë re. Beqarët mund të kryejnë takime, por pa shumë interes. Puna: Në këtë javë do të keni kryesisht probleme ekonomike, dhe megjithëse jeni duke punuar si zakonisht, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje kostove. Një rritje e stresit do t’ju bëjë më nervozë. Përpiquni të përqendroni përparësitë në mënyrë që të mos gjeni veten me punë të papërfunduara.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Javë e dobishme për takime, beqarët do kenë shumë mundësi për të njohur atë idealin. Nëse jeni çift, megjithatë, duhet të bëni një vetë-ekzaminim, sepse yjet ju ftojnë të jeni më të sinqertë me të dashurin tuaj. Fundjava për të gjithë do të jetë shumë e këndshme, do të ketë mbrëmje të këndshme për të kaluar me miqtë dhe me partnerët. Puna: Këtë javë do të jetë shumë e vështirë të merresh me projekte të caktuara pune, por do të kesh gjithçka që duhet për të bërë më të mirën. Angazhohuni dhe do të shihni që do të arrini qëllimet e përcaktuara. Ndoshta disa pengesa do të jenë më të vështira për t’u kapërcyer.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Gjatë gjithë javës, falë Venusit, do të keni mundësi të zgjidhni disa nga çështjet që ju pllakosën në çështje sentimentale. Pjesa e parë e javës do të karakterizohet nga një ekuilibër i fortë, ndërsa në të dytën do të përjetoni momente stresi dhe nervozizmi. Puna: Në punë situata do jetë shumë pozitive, do të hapen rrugë të reja që nuk e prisnit. Në disa sektorë situata mund të jetë edhe më e mirë, kështu që ndoshta për disa do të ketë shumë angazhime dhe takime që do të respektohen. Si rezultat, do të këshillohet që të pushoni gjatë fundjavës. Prisni momente kur mund të mendoni edhe për veten tuaj.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Aspekti erotik do të jetë pika qendrore e kësaj jave, me aq shumë pasion për partnerin. Marrëveshja dhe bashkëpunimi do të jenë në krye për ata që janë në çifte, dhe mund të ketë programe të rëndësishme për të ardhmen. Beqarët do kenë takime interesante dhe dikush mund të jetë vendimtar për të jetuar një marrëdhënie serioze dhe të qëndrueshme. Puna: Në këtë javë do të duhet të tregoheni të kujdesshëm në menaxhimin e situatave të punës. Do të keni ende energjinë e duhur për të qenë në gjendje të zgjidhni të gjitha problemet që ju rrethojnë. Mos e lini pas dore mirëqenien tuaj fizike, nervozizmi juaj do të vihet në një provë të rëndë në këtë periudhë që pritet të jetë pak e ndërlikuar.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Këtë javë do të keni mundësinë të përjetoni emocione të forta. Kushdo që ka një lidhje do të jetë në gjendje të bëjë disa projekte, të cilat do të kenë të bëjnë me shtëpinë ose dasmën. Do të jetë një periudhë mirëkuptimi me familjen, por edhe problemet që presin të zgjidhen. Edhe për zemrat e vetmuara, dashuritë do të jenë në plan të parë. Puna: Nëse keni çështje ligjore në vazhdim, këtë javë do të duhet të përpiqeni ta adresoni atë dhe t’i zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur. Edhe nëse keni shumë për të bërë dhe afatet që ju ndjekin, nuk do t’ju mungojë energjia për të rënë në sy dhe për të fituar pozicionin që meritoni.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Në këtë javë kush do të duhet të bëjë një zgjedhje në dashuri do të jetojë disa ditë mjaft sfiduese. Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të këndshëm. Disa do të kuptojnë se e duan një person deri në atë pikë që të bëjnë plane martese ose bashkëjetese. Puna: Në fushën profesionale do të jetë një kohë shumë e dobishme për të planifikuar të ardhmen. Edhe nëse ka një rënie të energjisë, dëshira për konkurrencë nuk do të mungojë dhe ju do të filloni projekte të reja pune për të arritur suksesin që po kërkoni.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Në këtë javë do të gjeni veten në pozitën që duhet të bëni disa kontrolle në një kontekst sentimental. Keni kohë që dyshoni për partnerin tuaj që nuk ju bën të ndjeheni rehat, por mos flisni nëse nuk jeni i sigurt. Humori do të jetë pak poshtë, por për fat të mirë një mbrëmje e këndshme me miqtë do ju bëjë që të buzëqeshni përsëri. Puna: Do të ketë mundësi të reja për të marrë përsipër përsëritjen e situatës suaj të punës. Por kini kujdes nga disa shpenzime të tepërta, ju ende nuk jeni të qëndrueshëm, kështu që duhet të merrni parasysh financat. Mos u shqetëso, gjërat së shpejti do të ndryshojnë.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Gjatë javës do të ketë shumë lajme në frontin sentimental, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Mund të ketë takime dhe vendime që do të ndryshojnë në mënyrë dramatike situatat, disa raporte mund të përfundojnë. Fundjava do të jetë e qartë dhe shumë do të jenë në gjendje t’i shohin gjërat në mënyrë më objektive. Puna: Në një nivel profesional do të ketë një sukses të madh, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë për ta marrë atë. Puna në disa sektorë do të jetë më e mirë se të tjerër dhe energjia e madhe do t’ju shoqërojë në këto ditë. Si gjithmonë, ju do të jepni më të mirën tuaj për të kënaqur disa nevoja dhe ndonjë tekë.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).