Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 16 – 22 Shtator 2019

 

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Venusi në pamje të shkëlqyeshme do ta vendosë në plan të parë jetën tuaj të dashurisë. Ata që kanë mbyllur së fundmi një lidhje, tani mund të kenë dyshime për zgjedhjen e tyre. Do të duhet të përpiqeni të jeni më pak krenarë dhe të pastroni disa keqkuptime me ata që ju interesojnë. Javë me fat për beqarët, dashuria do të triumfojë! Puna: Në vendin e punës ka disa gjëra që nuk ju bindin dhe ju po përpiqeni t’i kuptoni. Do të dëshironit të përparonit, por disa situata duket se bllokohen nga probleme të ndryshme rrethanore. Nervozizmi gjatë javës do t’ju japë disa probleme në menaxhimin e disa situatave profesionale.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Mjedisi i dashur i jetës suaj nuk do të jetë në krye. Nëse keni të bëni me një person të një natyre të vështirë dhe pretencioze, mund të ndjeni një tension të caktuar. Sidoqoftë, do të jetë mirë të shmangni tonet shumë të larta dhe në vend të kësaj të kërkoni një kompromis. Ata që janë beqarë mund të përjetojnë aventura të reja. Puna: Kjo javë nuk mbështetet në premtimet e të tjerëve, por përpiquni të mbështeteni gjithmonë në forcën tuaj. Përqendrohuni kryesisht në projektet që keni filluar me bindje dhe mos dëgjoni rekomandimet e atyre që nuk duan asgjë më shumë se humbja juaj.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Java do të jetë perfekte për ata që duan të jetojnë marrëdhënie pa marrë përsipër shumë angazhime. Ata që kanë ndjekur një histori për shumë kohë, do të duket se nuk do të jenë më të kënaqur me jetën e tyre. Mundohuni të ringjallni marrëdhënien, mbase duke i bërë surprizë partnerit. Puna: Kohët e fundit puna nuk po ju jep kënaqësitë që ju meritoni, kështu që do të përpiqeni të kuptoni dhe rishikoni ato aspekte që ju pengojnë të fitoni para të mira. Sidoqoftë, mos u dekurajoni dhe jini të sigurt. Në fund të javës mund të ketë një propozim të bukur.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Në një nivel të dashur, yjet premtojnë një qetësi të caktuar. Venusi do të inkurajojë takime të reja dhe pasion në jetën e një çifti. Do të keni disa angazhime për të realizuar, kjo është arsyeja pse do të jetë e nevojshme të planifikoni gjithçka në detaje. Nëse jeni beqarë, ju mund të ndjeni nevojën për të ndryshuar ajrin, mbase duke planifikuar një udhëtim. Puna: Trendi pozitiv i jetës së dashurisë do të ndikojë në punë dhe do të jeni më kreativ se kurrë. Gjatë gjithë javës do të jepni më të mirën nga vetja juaj, duke realizuar projekte të shkëlqyera, por mbi të gjitha do të keni mundësi të merrni lëvdata dhe njohje nga ata që janë në krye. Dhe për ju do të jetë një kënaqësi e madhe!

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Këtë javë do të mendoni të argëtoheni me partnerin tuaj. Për fat të mirë, ju keni lënë pas një periudhë pasigurish sentimentale që duket se nuk kishin fund. Beqarët, nga ana tjetër, do të duhet të jenë më tolerantë ndaj një personi nga e kaluara që do të kthehet. Puna: Puna do t’ju japë kënaqësi të madhe, përveç disa dhimbje koke me kolegë, të cilët kohët e fundit duket se kanë zili për suksesin tuaj. Lajm i shkëlqyeshëm edhe për ata që kërkojnë një punë të qëndrueshme, në mes të javës mund të merrni konfirmime që do t’ju bëjnë të ndiheni më të qetë.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Në këtë javë do të ketë ditë të këndshme, megjithëse në marrëdhëniet në çift mund të ketë ulje-ngritje sepse nuk po i kushtoni vëmendjen e duhur partnerit tuaj. Disa flirte më në fund mund të çojnë në diçka më shumë dhe beqarët mund ta gjejnë veten të lidhur me dikë pa e pritur atë. Puna: Në punë do të duhet të përpiqeni të jeni më diplomatik dhe të mos jeni nervoz nëse dikush nuk i pëlqen idetë tuaja. Lodhja do të mbizotërojë, veçanërisht të martën dhe të mërkurën, dhe do të jeni mjaft dembel në kryerjen e detyrave tuaja të zakonshme.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Gjatë kësaj jave të gjithë negativiteti që keni përjetuar në periudhën e fundit do të zhduket. Do të keni mundësi të jeni më pozitivë, pavarësisht pasigurive nuk do të mungojë. Sidoqoftë, marrëdhënia mbetet e qëndrueshme dhe ju do të shkoni përpara. Beqarët do takohen përsëri me njerëz interesantë. Puna: Javë shumë e ngarkuar, do të ketë disa shpenzime financiare për të rregulluar shtëpinë. Në punë do të keni mundësi të parashtroni disa kërkesa që janë ndezur në mendjen tuaj për ca kohë, por jo të gjitha do të merren për mirë. Organizohuni në mënyrën më të mirë për të qenë në gjendje të përmbushni angazhimet e bëra.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Ju keni një dëshirë të madhe për të dashur dhe për tu dashur dhe do të bëni gjithçka për të zgjidhur disa tensione sentimentale që nuk janë të mira për historinë tuaj. Për ata që kanë përfunduar së fundmi një lidhje, nuk do të jetë e përshtatshme të ndërmarrësh një histori të re. Merrni një periudhë kohe për t’ii kushtuar vetes dhe pasioneve tuaja dhe gëzoni një status të vetëm për një kohë. Puna: Këtë javë do të gjeni një arsye për t’u ankuar për ndonjë gjë. Qëndrimi juaj do t’i bëjë kolegët tuaj nervozë, ose partneri juaj, shpesh do vijnë grindje. Mundohuni të shmangni diskutimet dhe të vendosni energji dhe bindje në detyrat që duhet të bëni.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Kushdo që ka një lidhje të gjatë këtë javë mund të preket nga një monotoni e caktuar e çifteve. Sidoqoftë do të përpiqeni t’i shihni gjërat nga ana pozitive dhe në këtë mënyrë do të jeni në gjendje ta bëni partnerin tuaj t’ju falë për disa nga gabimet tuaja. Beqarët mund të bëjnë takime të mira. Puna: Venera Pozitive do t’ju marrë për të bërë projekte të mëdha pune. Në këtë periudhë do të jeni plot angazhime, të cilat do të kënaqin ditët tuaja. Ata gjithashtu do të jenë në gjendje t’ju besojnë me role të reja, madje edhe më prestigjioze, por do të duhet të jeni në gjendje të punoni pa bërë gabime dhe të tregoni sa ju vleni për t’i ruajtur ato.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Periudha që ju bëri të trishtuar kohët e fundit tani është pjesë e së kaluarës. Është koha që ju të merrni vendime të rëndësishme. Në jetën në çift, do të jeni gati për të bërë përparim, mbase merrni vendimin për t’u martuar ose për të zgjeruar familjen tuaj. Një javë interesante po vjen që beqarët të takojnë një shpirt binjak. Puna: Gjatë javës mund të merrni disa zhgënjime në vendin e punës. Projekti juaj nuk ju ka bërë përshtypje punëdhënësit tuaj, megjithatë ju do të jeni kokëfortë ta bëni atë përsëri, por këtë herë më mirë se më parë. Dhe këtë herë ju do të godisni objektivin!

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Në këtë javë planetet do të jenë në anën tuaj dhe do t’ju japin sigurinë e nevojshme. Disa grindje të vogla me partnerin mund t’ju ​​alarmojnë, por kjo do të jetë vetëm një fazë kaluese. Beqarët nuk do paguajnë çmimin për të këmbyer njohjen e tyre me një njohje të re. Puna: Do të detyroheni të bëni një zgjedhje në punë, por do të duhet të mendoni mirë përpara se të pranoni. Kini kujdes që të mos jeni kundër kolegëve tuaj, gjë që mund ta vështirësojë jetën tuaj. Mbani nën kontroll financat tuaja për të mos e gjetur veten duarbosh.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Situata juaj astrologjike do të jetë optimale këtë javë. Sidomos beqarët do jenë në qendër të vëmendjes në lidhje me sferën sentimentale. Ju do të jeni joshës, të gatshëm për të mposhtur shokun tuaj të mundshëm të shpirtit. Përkundrazi, për ata që janë në çifte, marrëdhëniet më të brishta mund të marrin fund, ndërsa ato më të forta mund të bëhen më të forta. Puna: Puna premton më të mirën dhe kjo do t’ju sjellë dobi, duke marrë parasysh që në periudhën e fundit situata ekonomike nuk ka qenë më e mira. Jepni shtysë disa projekteve që keni mbajtur deri tani në sirtar dhe pranoni bashkëpunime që mund të nënkuptojnë shumë për punën e ardhshme.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).