Art & Kulturë

Hemingway Albania

HemingwayJazzFest N°9 – 20 & 21 Korrik 2022 đŸŽșđŸŽ·

Gati pĂ«r tĂ« festuar 123 vjetorin e datĂ«lindjes sĂ« frymĂ«zuesit tonĂ«, Ernest Hemingway me Mannarino (i ftuar special), Cesare Dell’Anna, Michael Supnick (i ftuar special), SuRealistas dhe Kumbia Boruka.
📍 Venue e festĂ«s Ă«shtĂ« kopshti special i Universitetit Politeknik tĂ« TiranĂ«s | UPT.
🌞 Mos harroni kodin e veshjes!!!

Prev Post

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).