Art & Kulturë

FOTO/ A e doni një xhiro në këto makina të veshura me gurë kristali?

Festivali i makinave të personalizuara u mbajt këtë vit në Japoni dhe konkurrentë nga e gjithë bota kanë ardhur për të treguar dizenjot e tyre spektakolare.

Më shumë se 300 mijë pjesëmarrës do të jenë të pranishëm në këtë festival i cili zgjat 3 ditë, ku kompani të ndryshme po shfaqin modelet e tyre ekstravagante.

Zbukurimi që mbizotëron këtë vit duket se janë kristalet, ku makinat Lamborghini SpA Murcielago dhe një Mercedes SL600, u shfaqën të mbuluara nga 600 mijë gurë Swarovski.

Për të parë të gjitha makinat dhe dizenjot e tyre të mrekullueshme, shikoni fotot dhe videon e mëposhtme.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).