Art & Kulturë

Foto/ “2 gisht mjaltë” në çdo kinema!

Dy të sapomartuar shqiptarë nisen për muaj mjalti në Karaibe por nuk arrijnë kurrë në destinacion. Një histori e tillë, vjen me nota humori në një komedi romantike me producent Ermal Mamaqin dhe në rolin e aktores protagosite, këngëtarja Elvana Gjata. “2 gisht mjaltë” është prodhimi i dyti që aktori i humorit sjell për publikun shqiptar duke filluar nga mbrëmja e së mërkurës.

Ermal Mamaqi e sjell këtë prodhim me vetëm 23 dite ne sheshxhirim.

Dje ishte premiera e filmit, ku e pranishme sigurisht që ishte edhe Elvana Gjata.

Rezultate imazhesh për 2 gisht mjalte

Imazh i ngjashëm

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).