Art & Kulturë

Ermonela Jaho me Madama Butterfly edhe në Paris

Në Shtëpinë Operistike të Parisit, sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho do të ngjitet me rolin e Cio-Cio-San, nëpërmjet shfaqjes operistike të Puccin “Madama Butterfly.

Po me këtë shfaqje, Ermonela Jaho ka bërë shumë paraqitje ndërkombëtare, për ti lënë vend tashmë audiencës parisiene. Shfaqja operistike do të prezantohet prej orës 19:30.

Ermonela Jaho shumë shpesh është vënë në fokus të mediave ndërkombëtare, duke lartësuar perforemancat e saj, të cilat shumë shpesh janë transmetuar edhe në linjë direkte, duke përfshirë rrjetin e kinemave.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).