Art & Kulturë

Electronic Beats pushton Korçën për festën e çmendur të rradhës

Më 17 shkurt, projekti i Telekom Electronic Beats, që synon të krijojë tendencat më të reja në fushën e kulturës muzikore në Shqipëri, do të drejtohet nga qyteti i Korçës.

Duke filluar që nga ora 20:00 në 7 lokale njëkohësisht, do të ketë plot 7 artistë, të cilët do të performojnë ritme të ndryshme për të kënaqur të gjitha shijet specifike të audiencës.

Pazari i Vjetër do të shndërrohet në një “Disneyland” ku mbizotëron muzika! Ndërkohë, me mbërritjen e mesnatës do të keni mundësinë të mblidheni për festën kryesore të mbrëmjes tek Dyqani i Rakos, për t’u kënaqur me performancën e Kristin Velvet.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).