Art & Kulturë

Dy ditë kurs Kantoje me Eltina Minarollin

Eltina Minarolli vendos te sjell ne Tirane eksperiencen e pare te mesimit te kantos (Vocal training) ne nje format unik, duke mbledhur te gjithe te apasionuarit pas kendimit dhe artiit te muzikes per te provuar eksperiencen e mesimit te kantos ne grup, per dy dite – FALAS.
E diplomuar ne Akademine e Arteve per kanto klasike, me nje numer te madh eksperiencash ne fushen e muzikes klasike por edhe te asaj moderne, mesuese kantoje per 4 vite, si dhe ndihmes tranjere e Sidrit Bejlerit ne The Voice of Albania per 3 vite rradhazi si dhe me mbi 30 kenge/videoklipe te publikuara.

Orari: 7 tetor ora 10:00, 8 tetor ora 13:00.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).