Art & Kulturë

Dua Lipa merr çmimin Artistja Solo e Vitit në GQ

Mbrëmë u mbajt ceremonia e çmimeve të revistës GQ.

Përveç të tjerëve në këtë ceremoni çmim mori edhe këngetarja nga Kosova Dua Lipa.

Ajo në një publikim në rrjetin social Instagram ka treguar se është shpërblyer me çmimin “Solo Artist Of the Year”.

Në këtë ngjarje ka marrë pjesë edhe Rita Ora, ku ka ndarë çmimi “Men of the Year”

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).