Art & Kulturë

‘Despacito’ thyen rekordet në youtube

Është e pamundur që të mos e keni dëgjuar të paktën 100 herë këngën hit të kësaj verë “Despacito”.

Disa nga ju mund të jenë bezdisur nga kjo këngë pasi dëgjohet kudo. Por për ju që e pëlqeni dhe e klikoni pa fund, ne ju bëjmë me dije se sapo e keni bërë këngën më të dëgjuar në Youtube.

“Despacito”, ka arritur në 3 miliard klikime, duke lënë pas kështu “Gangnam Style” me 1 miliard klikime dhe “See You Again” e Charlie Puth dhe ëiz Khalifa-s me 2.9 miliard klikime.

Kjo ësht ëkënga e parë që merr kaq shumë klikime.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).