Art & Kulturë

14 vjet Geraldina Sposa. Parada e nuseve dhe vipave në Rogner

Prej katërmbëdhjetë vjetësh sfilata e Geraldina Sposa-s është kthyer në një event kulturor të mezipritur në Tiranë në çdo fillim qershori, që përkon me ditëlindjen e sallonit më të njohur në Shqipëri për fustanet e nuseve. Por në eventin madhështor të mbrëmjes së djeshme nuk pamë vetëm nuse që bënin paradë për të demostruar para […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).