Art & Kulturë

Bima që kuron problemet me shikimin

Aloe Vera është një nga bimët më efektive për kurimin e problemeve të shikimit. Ja një recetë me zero kosto dhe absolutisht natyrale si ta përdorni.

Për këtë ilaç të mrekullueshëm ju nevojitet:

100 gram xhel Aloe vera
100 gram mjaltë natyral
500 gramë arra të copëtuara
4 limona (lëng limoni)
Përgatitja:

Lani gjethet e Aloe vera dhe i zieni ato. Prijini ato imët dhe i grumbulloni me një garzë mjekësore. Ftoheni Aloen për 12 ditë. Bashkojeni Aloen me pjesën tjetër të përbërësve dhe lëreni të ftohet përsëri.

Konsumi:

Konsumoni këtë pije 30 minuta para çdo vakti. Rekomandohet të konsultoheni me një specialist para se të vendosni ta përdorni atë.
Është freskuese dhe ushqyese, pasi ka vlera të shumta.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).