Art & Kulturë

Vuani nga alergjitë e stinës? Shmangni këto 8 fruta!

Stina e pranverës është një periudhë e bukur e vitit, pasi moti fillon e përmirësohet pas largimit të dimrit. Por për të gjithë ata persona që vuajnë nga alergjitë e kësaj stine, pranvera ju sjell disa probleme jo të vogla.

Antibiotikët ju vijnë në këtë rast në ndihmë, për të evituar përkeqësimin e situatës, por edhe mjekimet natyrale janë të këshillueshme.

70% e njerëzve alergjikë kanë reagime të pakëndshme si edhe përkeqësime, pasi konsumojnë disa produkte të caktuara, zakonisht frutat.

Ja disa nga frutat që duhet të evitoni në momentin që jeni prekur nga alergjitë:
– Mollë
– Karrotë
– Kivi
– Dardhë
– Qershi
– Pjeshkë
– Portokalle
– Banane

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).