Art & Kulturë

Ismail Kadare nderohet me një çmim të rëndësishëm ndërkombëtar

Shkrimtari i madh shqiptar Ismail Kadare, ka marrë sot çmimin “Nonino 2018” në Itali. Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, të cilat e kanë cilësuar Kadaren si “Shkrimtar i dashuruar dhe kritik me popullin e tij’. Një tjetër çmim të rëndësishëm ka marrë edhe filozofi Giorgio Agamben, i cili mori titullin prestigjoz të […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).