Art & Kulturë

Ndërron jetë albanologu Robert Elsie

Është ndarë nga jeta në moshën 67- vjeçare albanologu, studiuesi dhe përkthyesi kanadez Robert Elsie. Shkrimtarja Flutura Açka ka postuar në rrjetin social lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të Robert Elsie. Açka i bën thirrje ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, si dhe kryeministrit Edi Rama që të plotësojnë amanetin e tij për t’u […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).