Art & Kulturë

Si të përgatisni sallatën Cezar në shtëpitë tuaja

Shpeshherë porositet në restaurante, por rrallëkush posedon recetën e sallatës Cezar. Recetën dhe procedurat që kërkohen mund t’i gjeni më poshtë, të mundësuar nga Living: Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta buke të fortë (e ndenjur), e prerë në kubikë 1 lugë gjalpë për të skuqur […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).