Art & Kulturë

Studentët e Shkupit festojnë Ditën Ndërkombëtare të Librit, qytetarët përreth mahniten nga veprimi i tyre

Data 23 prill shënon Ditën Ndërkombëtare të Librit në të gjithë botën dhe për ta festuar këtë ditë të rëndësishme, studentët e Maqedonisë kanë vendosur të organizojnë diçka të veçantë.

Image may contain: one or more people and outdoor

Me dhjetëra studentë nga Shkupi e Tetova kanë shkuar në qendër të kryeqytetit maqedonas e kanë nxjerrë nga çanta librat dhe kanë filluar t’i lexojnë ato.

Image may contain: one or more people, crowd and outdoor

Disa prej tyre të ulur, disa në këmbë e disa duke ecur, secili prej tyre ka pasur nga një libër të dorë, duke shkaktuar habi tek njerëzit e tjerë, të cilët nuk e dinin se çfarë po ndodhte.

Megjithatë, sapo e kanë marrë vesh këtë kauzë, shumë prej tyre i kanë lavdëruar për veprimin e bërë.

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: 4 people, people standing, shoes and outdoor

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).