Art & Kulturë

“Streha mes reve”, në festivalin ”Fajr International Film Festival”

Filmi ”Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina është pjesë e garës zyrtare në ”Fajr International Film Festival” në Teheran, Iran.

Filmi shqiptar konkurron për filmi më i mirë, mes realizimeve të tjera të huaja kinematografike. Ky është një nga festivalet më të mëdhenj në Lindjen e Mesme dhe ndër më të rëndësishmit, edhe pasi  zhvillohet në Iran, ku kinemaja iraniane ka rreth 30 vjet që është në majat e kinemasë botërore.

Festivali këtë vit zhvillon edicionin e 37 nga data 18 deri më 26 prill në Teheran.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).