Art & Kulturë

“Semi gjeti një këpucë”, këtë fundjavë në skenën e Teatrit të Kukullave

Të gjithë vogëlushët do të kenë mundësi që këtë fundjavë të shikojnë shfaqjen “Semi gjeti një këpucë” në Teatrin e Kukullave.

Me regji nga Bakie Baboçi, në këtë vepër do të interpretojnë aktorët: Jorida Meta, Donika Ramallari, Marilda Furxhi, Florinda Mazreku, Ermonela Alikaj, Leonard Daliu, etj.

Këtë shfaqje do të keni mundësi ta ndiqni të shtunën e të dielën më 21 & 22 prill, orari 10:30 e 11:30 për të dyja ditët.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).