Art & Kulturë

Reshje bore në Fushë Arrës-Kukës, ARRSH: Akset rrugore të hapura

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se reshjet e borës që përfshinë verilindjen e vendit gjatë mbrëmjes së kaluar, kanë vështirësuar qarkullimin rrugor, por akset rrugore janë të hapura.

“Gjatë orëve të para të mëngjesit ka pasur reshje bore në aksin rrugor Fushë Arrës-Kukës. Rruga është pastruar dhe qarkullimi mund të kryhet normalisht”, bën të ditur ARRSH-ja.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).