Art & Kulturë

Panairi “Java Shqiptare” – “Albanian Week” Fair

Panairi “JAVA SHQIPTARE” në Rogner Hotel Tirana
27– 29 Nëntor  09:00 – 21:00

EKSPOZIME
– Nënë Tereza – Ekspozitë
– Linda Spahiu – Koleksione
– Saimir Strati (Mbajtës i 10 Rekordeve Guinness)
– Vegla Muzikore Popullore Shqiptare – Koleksione nga
Ermal Sela
– Ariee Home & Gifts – Dekore të punuara me dorë
– Piktura Autentike Shqiptare

PRODUKTE ARTIZANALE
– Triqita – Koleksion shajesh mëndafshi
– Suvenir Kruja
– Just Fjo Accessories – Bizhuteri të punuara me dorë
– Piskal – Punime artizanale druri
– Antikuare – Koleksione

KULINARI
– Komiteti Kafe Muzeum
– Kantina Luani
– Kantina Skënderbeu
– Mjalti Morava
– Klegen – Produkte Bulmeti
– Hako – Produkte Mishi
– Luga e Argjendtë – Produkte Bio-Organike shqiptare
– Musai – Vaj Ulliri
– Rogner Pasticeri

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).