Art & Kulturë

Ndërron jetë aktorja e famshme shqiptare

Një lajm i hidhur vjen kinematografinë shqiptare ditën e sotme. Aktorja e njohur Eva Pëllumbi ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare.

Ajo jetonte prej vitesh në Gjermani sëbashku me familjen e saj.

Pëllumbi ka luajtur disa filma, ku përveç tyre ka punuar për 17 vite në Teatrin e Kukullave ku ka luajtur rolin e “Çufos” nga vepra e Gaqo Bushakës si dhe Pinokun.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).