Art & Kulturë

“Mbretëresha e Bukurisë”, premierë në teatrin “Migjeni”

Komedia “Mbretëresha e bukurisë nga Leenane” është vënë në skenën e teatrit “Migjeni” në Shkodër.

Aktorët, Genc Fuga e Laura Nezha thanë se publiku shkodran ishte tejet mikpritës. “Mbretëresha e bukurisë nga Leenane” do të shfaqet për spektatorin shkodran edhe mbrëmjen e kësaj të shtune.

Për çfarë bën fjalë shfaqja?

Marrëdhënia midis një nëne egoiste, e gatshme të bëjë gjithçka për mos të mbetur vetëm dhe një vajze, së cilës i duket se po i ikën jeta nga duart, ishte historia me nota të errëta dhe komike e autorit Martin McDonagh, sjellë nëpërmjet lojës fantastike të aktorëve Laura Nezha, Ermira Gjata, Genci Fuga dhe Engjëll Hoxha, mbrëmjen e se premtes në teatrin “Migjeni”.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).