Art & Kulturë

Institutit Albanologjik i Kosovës plot 50 vjet nga rithemelimi i tij…

Nesër më 27 dhjetor, Instituti Albanologjik në Prishtinë, feston 50 vjetorin e rithemelimit.

Për nder të këtij përvjetori ky institut mban një Akademi Solemne në ambientet e tij, më 27 dhjetor me fillim nga ora 11:00.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).