Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 17 – 23 Shkurt 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Këtë javë do të keni mundësi të jepni më shumë nga ndjenjat tuaja, do të jeni shumë pasionant dhe do të përmbushni pritjet e partnerit. Sidoqoftë, mos e përzieni jetën tuaj private me shqetësime profesionale dhe shijoni emocionet që ju jep jeta. Beqarët do jenë shumë romantikë dhe të gatshëm për të dalë nga rruga e tyre me personin që dëshirojnë. Puna: Sfera profesionale do të karakterizohet me energji të madhe falë pranisë së Marsit në shenjë. Ju mund të përballeni me shumë sfida pa frikë dhe me sigurinë e fitimit të tyre. Është java e duhur për të reflektuar në cilën rrugë duhet të vazhdoni dhe kuptoni atë që dëshironi me të vërtetë.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Përfitoni nga aspektet pozitive të planetëve që janë në favorin tuaj dhe përpiquni të sillni rendin në jetën tuaj private. Venusi do ju shtyjë të keni një konsideratë të caktuar për ndjenjat dhe kjo do t’ju lejojë të jetoni më mirë emocionet tuaja. Beqarët do ndiejnë një dëshirë të fortë për të dashur dhe nuk do të humbasin një mundësi për të përjetuar aventura emocionuese. Puna: Nga ditët e para të javës do të synoni t’i përkushtoheni projekteve dhe iniciativave të reja. Gjithçka që filloni do të lindi nën kujdesin e mirë dhe për këtë arsye shanset për sukses do të jenë shumë të larta. Thjesht përpiquni të jeni më diplomatik kur të jetë e nevojshme.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Në këtë periudhë do të përjetoni dashuri midis ulje-ngritjeve. Nga njëra anë ndjehesh i aftë dhe je shumë joshës, nga ana tjetër nuk do të keni mundësitë e duhura për të qenë në gjendje t’i tregosh partnerit. Mungesa e vëmendjes do të shkaktojë diskutime dhe grindje. Për beqarët ka mundësi të takoni njerëz interesantë, por ato mund të jenë pak më të komplikuara për shijet tuaja. Puna: Në këtë javë do të keni mundësinë të insistoni në projekte të caktuara që keni ndërmend të ndiqni. Mërkuri, planeti juaj, megjithatë, ju fton të mendoni dhe kuptoni se cila është zgjidhja më e mirë për karrierën tuaj.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Këtë javë do të përqëndroheni vëmendjen tuaj tek partneri i cili përveç që është i pasionuar, do të kërkojë shumë nga ju. Sidoqoftë, në çift do të ketë një magji të bukur dhe më shumë sesa me fjalë do të komunikoni me sytë tuaj ose me gjeste të vogla romantike. Beqarët do kenë një dëshirë të madhe për butësi dhe dikush që do të marrë iniciativën me vendosmëri mund të shfaqet në horizont. Puna: Nëse po mendoni të konsolidoni projekte të reja, sigurohuni që yjet do t’ju mbështesin. Do të jetë një javë dinamike, me shumë mundësi fatlume për sferën e punës. Sidoqoftë, keni nevojë për rinovim dhe prandaj do të kërkoni për situata që mund t’ju përmirësojnë.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Horoskopi juaj shpall ditë të qeta dhe të këndshme këtë javë. Marrëdhënia e një çifti, sidoqoftë, duhet të rigjenerohet nga pikëpamja e pasionit, por do të ketë kohë për të korrigjuar një shpërqendrim nga ana juaj. Beqarët në këtë moment mund të pushojnë dhe t’i kushtojnë kësaj periudhe kujdesit për bukurinë dhe vetëvlerësimin e tyre. Puna: Sektori i punës po ndryshon vazhdimisht dhe megjithëse procesi duket të jetë i ngadaltë, megjithatë, tashmë ka shumë risi në horizont. Efektet e këtij ndryshimi do të jenë të rëndësishme dhe do t’ju lejojnë të ndryshoni të ardhmen tuaj.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Shenja juaj favorizohet nga pozicioni i ri i Marsit i cili premton të sjellë më shumë eros në marrëdhëniet tuaja. Për ata që kohët e fundit kanë bërë një njohje të re, kini kujdes sepse kjo miqësi mund të shndërrohet në diçka më të rëndësishme. Ditët më të mira do të jenë ato të fundjavës. Puna: Yjet janë në gjendje të mirë për t’ju ndihmuar të shoqëroheni dhe të krijoni partneritete të reja. Nëse mbani angazhimin dhe qëndrueshmërinë, tiparet tipike të Virgjëreshës, do të jeni në gjendje të plotësoni gjithçka që keni planifikuar. Por evitoni të lodheni shumë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Sektori i dashurisë këtë javë njofton një përballje të mirë. Marrëdhëniet në çift tashmë në krizë për ca kohë mund të vijnë në grusht shteti dhe për ju mund të ketë një frymë të ajrit të pastër dhe lajme të reja. Beqarët në këtë periudhë do të vendosin t’i kushtohen punës dhe të largojnë vendime të rëndësishme për momentin. Puna: Do të ketë çështje në pritje gjatë punës këtë javë që urgjentisht duhet të zgjidhen. Kjo situatë mund të jetë mjaft e lodhshme dhe mund të çojë në nervozizëm. Për të mos u bërë i padurueshëm do të jetë e përshtatshme që të krijoni mbrëmje posaçërisht për veten tuaj.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Pozicioni i favorshëm i Mërkurit këtë javë do t’ju bëjë të jetoni marrëdhëniet me dozën e duhur të fantazisë dhe pasionit, për lumturinë e partnerit tuaj. Ju gjithashtu mund të shfaqeni më pak misterioz se zakonisht, por sigurisht që do të jeni më romantikë. Beqarët do kenë një javë të shkëlqyeshme për të bërë pushtim pas pushtimi. Puna: Do të jeni mjaft të mërzitur për çështjet ekonomike dhe të punësimit, por ky qëndrim mund të rrezikojë marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore. Këshilla është që të mos merrni diskutime të nxehta me kolegët dhe të kërkoni pika kontakti që do t’ju ndihmojnë të gjeni harmoninë e duhur.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Dashuria është në plan të parë dhe pozicioni i ri i Diellit dhe Mërkurit mund të favorizojë një konsolidim të marrëdhënies. Sidoqoftë, shfaqja e situatave të caktuara mund ta rrezikojë marrëdhënien, kështu që përpiquni të ndërmjetësoni. Beqarët do jenë shumë dembelë dhe kjo nuk do të favorizojë të dilni dhe të bëni miq të rinj. Puna: Në punë do të preferoni të organizoni vetë një projekt sesa të punoni në një ekip kolegësh që nuk janë shumë afër. Në këtë periudhë ju me siguri nuk ndiheni rehat në ekipin ku punoni dhe prandaj përpiqeni të shpëtoni.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Këtë javë do të jeni gjithashtu të prirur të rimerrni flakën e dashurisë me partnerin tuaj. Çiftet do të kenë mundësinë për të forcuar marrëdhënien, ndërsa ata që janë beqarë nuk do kenë asnjë problem të takojnë njerëz të rinj. Arritje të shkëlqyera falë komunikimit, do të jeni të hapur për dialog dhe shkëmbim të pikëpamjeve. Puna: Do të ketë perspektiva të reja pune, veçanërisht për ata që janë ende në kërkim të tij, ndërsa idetë e reja origjinale do të dalin në horizont duke ju dhënë suksese të tjera. Bashkëpunimet do të jenë thelbësore për të qenë në gjendje të realizojnë një projekt ambicioz. Plutoni, Saturni dhe Jupiteri janë në një aspekt të favorshëm dhe ju do të jeni në gjendje të kapërceni çdo dyshim sepse do të motivoheni.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Harmonia dhe dialogu brenda çiftit nuk do të rriten, por falë Venusit dashamirës marrëdhëniet me partnerin do të përmirësohen. Gjërat do të përmirësohen gjatë fundjavës kur të jeni më të qetë dhe të keni pushim nga puna. Beqarët do duhet të jenë të durueshëm dhe do të bëjnë mirë për të shtyrë vendimet e rëndësishme. Puna: Gjatë kësaj jave Mërkuri do të lehtësojë shumë performancën e punës, do të jeni komunikues dhe kjo do të inkurajojë bashkëpunimet. Prandaj shfrytëzojeni këtë mundësi për të ecur përpara në projektet tuaja profesionale, por kini kujdes që të mos bëni zgjedhje shumë të nxituara. Lërini gjërat të piqen dhe të zhvillohen më vete, ngjarjet do të ndodhin pa shumë pengesa.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Këtë javë në dashuri nuk do të ketë përparim, por as ngjarje që mund të shqetësojnë jetën e çiftit. Fusha e marrëdhënieve është mjaft e kënaqshme, Marsi ju bën ndërmarrës dhe më të sigurt dhe ju do të merrni vendime. Beqarët mund të përfitojnë nga kjo javë për të kthyer faqen dhe për t’i thënë lamtumirë çështjeve të vjetëruara. Puna: Edhe nëse java do të jetë plot dembelizëm, Venusi përmirëson gjithçka duke ju dhënë një gjallëri të këndshme. Në punë do të jepni më të mirën tuaj dhe shumë prej shefave dhe kolegëve tuaj do të jenë entuziastë. Do të jeni veçanërisht të frymëzuar, intuitiv dhe të ndjeshëm dhe do të mbroni projektet tuaja me shumë besim, pa e lënë veten të dekurajohen nga kritikat.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).