Art & Kulturë

Femija qe shpetoi boten. Shfaqje per femije +6 vjeç

“Femija qe shpetoi boten”
Ne boten e se ardhmes, me sakte ne vitin 2098 cdo gje eshte betonizuar, nuk ekziston me natyra, teknologjia eshte bere primare, ka humbur komunikimi brenda familjes dhe poshte betonit ekzistojne disa “Krimba” qe perhapin semundje. Pas nje shiu te furishem, te cilin njerezit e te ardhmes nuk e kishin pare kurre me pare, mbijne disa Fije bari. Adelmo, nje djalosh i se ardhmes futet ne komunikim me nje nga Fijet e barit. Ai prezantohet me te gjitha gjerat e bukura qe kishte humbur deri ateher, nder to edhe me muziken.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).