Art & Kulturë

“Engjëjt janë larg” një film nga Gjergj Xhuvani

Engjëjt janë larg” një film nga Gjergj Xhuvani prej 27 Prill ora 19.00 në Kinema Millennium me Rinaldo Rocco, Teuta Krasniqi Nik Xhelilaj, Ndriçim Xhepa, Fatmir Spahiu.
Ne mes të luftës së Kosovës ’99,Mario një prift italian, refuzon të braktisë jetimët për të cilët kujdeset.

Dita dites jeta veshtiresohet,ushqim nuk ka me.Mario kthehet ne nje hajdut nate per te siguruar ushqim.Ai kalon aventura mes frikes se jetes dhe peshes se mekatit.

Hana shume terheqese, braktis jeten e saj si prostitute ne Itali, dhe merr rrugen per ne zonen e nxehte te luftes ne kerkim te vajzes se saj.
Kur Hana arrin ne jetimoren e Marios, ajo behet nje nene per femijet e tronditur nga lufta, po dhe nje atraksion lind midis saj dhe njeriut te Zotit prodhuar nga On FILM PRODUCTION dhe Buka Production

Financuar nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë dhe QKK – Qendra Kinematografike e Kosoves dhe RTSH Radio Televizioni Shqiptar
[codepeople-post-map]

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).