Art & Kulturë

Shtator
14 E enjte

XHONI DHE XHOI

E enjte, 14 Shtator, 2023 - E shtunë, 16 Shtator, 2023 (7:00 pm - 8:00 pm)

PĂ«rshkrimi

XHONI DHE XHOI 🎭

Xhoni and Xhoi Ă«shtĂ« njĂ« reflektim mbi ndarjen e botĂ«s midis atyre qĂ« kanĂ« dhe atyre qĂ« dĂ«shirojnĂ«. ProtagonistĂ«t janĂ« dy shpirtra tĂ« varfĂ«r qĂ« ne i shohim gjithmonĂ« tĂ« ulur nĂ« njĂ« tavolinĂ« kafeje, me problemin e pĂ«rhershĂ«m se si tĂ« paguajnĂ« pijet e tyre derisa, nĂ« historinĂ« e tyre, hyn njĂ« biletĂ« lotarie…

‱Regjia: Endrit Ahmetaj
‱Skenografi/Kostumografi: Klea Lila
‱Promocion: Aliona Pogaj
‱Me aktorĂ«t: Ana Guçe, Anxhelo Daut dhe Endrit Ahmetaj

‱Autor: Ágota Kristóf
‱Perktheu: Alket Çani

đŸ—“ïžNĂ« Datat: 14 , 15 , 16 Shtator
🕗Ora: 19:00 -NĂ« Teatrin Metropol

Produksion i Fondit të Teatrit për të Rinj 2023

Kalendar eventesh

E enjte, 14 Shtator, 2023 - E shtunë, 16 Shtator, 2023

7:00 pm - 8:00 pm  
Closed

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).