Art & Kulturë

Janar
20 E shtunë

QUEEN

E shtunë, 20 Janar, 2024 - E diel, 21 Janar, 2024 (7:00 pm - 10:00 pm)

Përshkrimi

Kompozimet e grupit legjendar “Queen”, që ndryshuan historinë e muzikës në shekullin e XX, do të ngjiten në skenën e TKOB-së, më ROCK🎶 se kurrë!

🎶Hitet e pavdekshme të kënduara nga 🤩Freddie Mercury si: “Bohemian Rhapsody”, “We are the Champions”, “We will Rock you”, “The show must go on” etj, do të vijnë në një koncept tërësisht të ri, me muzikën e Orkestrës Simfonike të TKOB-së, nën dirigjimin e Roberto Molinelli, 🎶Vokalin e mahnitshëm të Antonello Carozza dhe performancën e Korit të TKOB.💫🇦🇱

🗣️SHOW MUST GO ON!🎙️

Mos e humbisni këtë shfaqje në datat 20 – 21 janar.

Kalendar eventesh

E shtunë, 20 Janar, 2024 - E diel, 21 Janar, 2024

7:00 pm - 10:00 pm  
Closed

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).