Art & Kulturë

Shkurt
02 E premte

KORI I FILARMONISË SË KOSOVËS

E premte, 2 Shkurt, 2024 (7:00 pm - 10:00 pm)

Përshkrimi

TKOB ka kënaqësinë të mirëpresë në 20-vjetorin e krijimit të tij, Korin e Filharmonisë së Kosovës.

Nën udhëheqjen e dirigjentit dhe kompozitorit të mirënjohur Rafet Rudi, Kori i Filharmonisë së Kosovës, do japë një koncert për artdashësit shqiptarë.
🌟 Me pjesëmarrjen e violinistes së njohur, Sihana Badivuku, Kori i Filharmonisë së Kosovës do të vijë me një performancë mbresëlënëse, përfshirë interpretimin e veprës “Concerto Fantasy” për violinë dhe kor nga Rafet Rudi, si dhe një repertor me vepra nga Mendi Mengjiqi, Aulon Naçi, Eric Whitacre, Ko Matsushita, Baki Jashari dhe Eriks Esenvlads.

🎶 Mos e humbisni këtë koncert, i organizuar në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të Korit të Filharmonisë së Kosovës dhe bashkëpunimit ndërinstitucional midis Filharmonisë së Kosovës dhe Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor.

📅 2 shkurt 2024 (E premte) 🕖 19:00
📍 Holli Koncertor i Teatri Kombetar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor

Kalendar eventesh

E premte, 2 Shkurt, 2024

7:00 pm - 10:00 pm  
Closed

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).