Art & Kulturë

Maj
20 E shtunë

Gjirafat s’vallezojne dot

E shtunë, 20 Maj, 2023 - E diel, 21 Maj, 2023 (10:30 am - 12:00 pm)

Përshkrimi

🦒🦒Gjirafat s’vallëzojnë dot🦒🦒
‼️PREMIERË ‼️➡️1️⃣8️⃣-2️⃣0️⃣- 2️⃣1️⃣ Maj ⏰️1️⃣0️⃣:3️⃣0️⃣

🎫REZERVONI në 069 57 177 46 ose në inbox
BILETA ➡️1️⃣0️⃣0️⃣ Lekë

🔘Regjia dhe koreografia: Semela Skënderasi
🔘Performues: Valentina Myteveli, Mariel Brahimllari, Erta Sina, Semela Skënderasi
🔘Kostumografe: Sofi Kara
🔘Videoanimacion: Redina Qose

🎭“Gjirafat s’vallëzojnë dot” bazuar në librin për fëmijë me të njëjtin titull, me autor Giles Andreae, është një shfaqje dansi argëtuese dhe edukative për fëmijë, e cila me anë të gjuhës së trupit tregon se gjithësecili prej nesh është i ndryshëm, por unik në të njëjtën kohë.
“Gjirafat s’vallëzojnë dot” ka në qëndër Geraldin, një gjirafë që nuk dinte të kërcente. Geraldi ka katër këmbë të majta, gjunjët i mban gjithmonë përkulur dhe këmbët i ka të ngurta.
Falë ndihmës së Gjinkallës, Geraldi mëson të vallëzojë dhe habit të gjitha kafshët e xhunglës.
Ai jep një mesazh tek fëmijët e vegjël se nuk ka asgjë të keqe të jesh i ndryshëm dhe t’i bësh gjërat në mënyrën tënde. Secili prej nesh ka një talent që e bën unik, por duhet një shtysë nga familja ose shoqëria për të arritur tek gjërat e guximshme.

Kalendar eventesh
Zgjidh një datë për të rezervuar eventin

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).