Art & Kulturë

Dhjetor
13 E mërkurë

I WANT A COUNTRY

E mërkurë, 13 Dhjetor, 2023 - E premte, 15 Dhjetor, 2023 (7:00 pm - 9:00 pm)

Përshkrimi

“DUA NJË VEND” (I WANT A COUNTRY)

• Autor: Andreas Flurakis
• Regjia: Ema Andrea
• Aktorë: Loredana Gjeçi, Adriana Tolka, Matia Llupa, Paolo Kadillari, Artemis Beluli, Eva Gjika, Eraldo Malaj, Lindar Kaja

🗓️ 13 – 14 – 15 Dhjetor | Ora: 19:00
📍 Piramida e Tiranës.
ℹ️ (Hyrja e Lire)

• Përkthyes/Konsulent Dramaturgjie: Sokol Çunga
• As. Regjisor: Sinan Lila
• Skenografia: Ergys Krisiko
• Kompozitor: Vali Kuqi
• Koreograf: Mariel Brahimllari
• Kostumografe: Sofi Kara

• Dua një vend (I Want a Country), dramë nga Andreas Flurakis, përmbledh ide dhe ndjesi të thjeshta të njeriut të përditshëm për të përshkruar luftën vetjake për mbijetesë të secilit prej atyre që qoftë dhe një herë kanë pyetur veten: “Të rri në këtë vend mes pasigurive, apo të emigroj në një vend tjetër?”
Mirëpo, a ndërtohet një vend i ri, duke bartur në vetvete shembujt e papërsosur të një vendi të vjetër? Askush nuk e di se ç’duhet të bëjë, por kujtimi i përkundjes nën ninullat e gjyshes, në prehrin e saj, i shtyjnë personazhet të flenë një herë, dhe të vendosin të nesërmen se ç’do të bëjnë

Kalendar eventesh

E mërkurë, 13 Dhjetor, 2023 - E premte, 15 Dhjetor, 2023

7:00 pm - 9:00 pm  
Closed

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).