Art & Kulturรซ

Shkurt
02 E premte

ELEKTRA

E premte, 2 Shkurt, 2024 - E diel, 4 Shkurt, 2024 (7:00 pm - 9:00 pm)

Pรซrshkrimi

๐—˜๐—Ÿ๐—˜๐—ž๐—ง๐—ฅ๐—” | ๐™Ž๐™ค๐™›๐™ค๐™ ๐™ก๐™ž๐™ช
๐‘…๐‘’๐‘”๐‘—๐‘–๐‘ ๐‘œ๐‘Ÿ | ๐—ž๐—ถ๐—ฐฬง๐—ผ ๐—Ÿ๐—ผ๐—ป๐—ฑ๐—ผ
๐‘ƒ๐‘’ฬˆ๐‘Ÿ๐‘˜๐‘กโ„Ž๐‘’๐‘ข | ๐—Ÿ๐—ผ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป๐—ฎ ๐—ฃ๐—น๐—ฒ๐—พ๐—ถ

๐Ÿฎ, ๐Ÿฏ & ๐Ÿฐ ๐˜€๐—ต๐—ธ๐˜‚๐—ฟ๐˜ | ๐—ผ๐—ฟ๐—ฎ ๐Ÿญ๐Ÿต:๐Ÿฌ๐Ÿฌ
๐Ÿ“ ๐—ง๐—ฒ๐—ฎ๐˜๐—ฟ๐—ถ “๐—”๐—น๐—ฒ๐—ธ๐˜€๐—ฎ๐—ป๐—ฑ๐—ฒฬˆ๐—ฟ ๐— ๐—ผ๐—ถ๐˜€๐—ถ๐˜‚”

๐˜๐˜ฏ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ต๐˜ฐ๐˜ซ๐˜ฏ๐˜ฆฬˆ:
๐—Ÿ๐—ฎ๐˜‚๐—ฟ๐—ฎ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ต๐—ฎ | ๐—”๐—น๐—ฒ๐—ฟ๐˜ ๐—–ฬง๐—ฒ๐—น๐—ผ๐—ฎ๐—น๐—ถ๐—ฎ๐—ท | ๐—š๐—น๐—ฎ๐—ฑ๐—ถ๐—ผ๐—น๐—ฎ ๐—›๐—ฎ๐—ฟ๐—ถ๐˜‡๐—ฎ๐—ท | ๐——๐—ฒ๐—ป๐—ถ๐˜€๐—ฎ ๐——๐—ฒ๐—บ๐—ฎ๐—ท | ๐—˜๐—ป๐—ด๐—ท๐—ฒฬˆ๐—น๐—น ๐—›๐—ผ๐˜…๐—ต๐—ฎ | ๐—š๐—ฒ๐—ฟ๐˜ ๐—™๐—ฒ๐—ฟ๐—ฟ๐—ฎ | ๐—ž๐—ฒ๐˜ƒ๐—ถ๐—ป ๐—ฅ๐—ฟ๐—ฎ๐—ฝ๐—ฎ๐—ท | ๐— ๐—ฒ๐—ฑ๐—ถ ๐—š๐˜‚๐—ฟ๐—ฟ๐—ฎ | ๐—”๐˜€๐—ถ๐—ฎ๐—ป๐—ฎ ๐—ž๐—ผ๐—ธ๐—ฎ | ๐— ๐—ฒ๐—น๐—ถ๐˜€๐—ฎ ๐— ๐—ฎ๐—ป๐˜‚๐—ธ๐—ฎ | ๐—ฆ๐˜‚๐—ฒ๐—น๐—ฎ ๐—ฃ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป๐—ฑ๐—ถ | ๐—š๐—ฟ๐—ฒ๐˜๐—ฎ ๐—•๐—ฎ๐—ฐ๐—ถ.

“Elektra” e teatrit Shรซtitรซs “ร‡ajupi” รซshtรซ njรซ shfaqje sipas tekstit tรซ Sofokliut. Ajo na tregon historinรซ e Elektrรซs, fรซmijรซ i etur dhe paduruar, e cila kรซrkon hakmarrje pรซr vrasjen e babait tรซ saj. Pรซrmes temave tรซ drejtรซsisรซ, familjes dhe hakmarrjes, shfaqja eksploron pasojat e zemรซrimit tรซ pakontrolluar dhe fuqinรซ e faljes. Shfaqja รซshtรซ njรซ tรซrbim emocional dhe fizik.

Kalendar eventesh

E premte, 2 Shkurt, 2024 - E diel, 4 Shkurt, 2024

7:00 pm - 9:00 pm  
Closed

Politika e rimbursimit

Cancel booking before 0 days

InfoKult jep informacion 360 gradรซ pรซr tรซ kaluar kohรซn e lirรซ sa i takon artit, kulturรซs dhe turizmit (nรซ kuptimin e destinacioneve turistike).