Video/ Gjurmë shqiptare: Shqiptarët e vjetër të Venedikut

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cilat janë të panjohurat e shqiptarëve të vjetër të Venedikut?

Shkolla shqipe e viteve 1500, afresket e Gjergj Kastriot Skënderbeut, flamuri kombëtari dhe 11 rrugët e shqiptarëve, janë vetëm disa çështje që ngrihen në dokumentarin e ri të gazetarit Marin Mema, në qytetin e Venecias.

Ndiqni të plotë këtë dokumentar, për të zbuluar historinë e shqiptarëve që daton prej shekujsh dhe çfarë ka mbetur sot aty nga kjo kulturë.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj