Video/ Erdhën selfiet 3D, ja se si duken ato

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kompania e re Bellus3D ka publikuar pajisjen e saj të re, e cila shërben për skanimin e fytyrës gjatë shkrepjes së fotografive, duke u instaluar në telefonat Android.

Këtë risi e bëri të ditur në Las Vegas, gjatë konferencës teknologjike CES. Kjo pajisje lidhet me kamerën e celularit dhe nëpërmjet rrezeve infrared, skanon fytyrën duke krijuar kështu një selfie 3D.

Pajisja qe instalohet tek celularet

A nuk është e mrekullueshme? Selfiet ishin shkrepje 2D të pamjes tonë, ndërsa tani me këtë teknologji, ju do të shihni veten tuaj në 3D, nga të gjitha drejtimet.”-, ka deklaruar për BBC, Eric Chen, themeluesi i kompanisë Bellus3D.

Shikoni videon më poshtë për të parë se si funksionon kjo pajisje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj